reklaam

Isegi kui Teil ei ole ettevõtet, on Teie äriks Teie ise

By April 22, 2021 No Comments

Kuidas turundate ja brändite ennast ja oma ettevõtet, et see tohutult kasvaks?

Mõned ettevõtte omanikud arvavad, et kui neil on mõni toode või teenus, siis nagu võluväel, tulevad ka kliendid ja nad saavad edukaks. Kuid tõelised ettevõtjad lihtsalt ei istu kaubamärgi loomisel ega looda ainult reklaamile.

Edukate ettevõtjate põhikvaliteet on mõtteviis ja valmisolek teha kõik selleks, et luua raha teeniv ja maailma muutev ettevõte.

OLETE ÄRI ja teil on kaubamärk
Mõni aeg tagasi oli mul suur privileeg töötada Joan Riversiga. Võib-olla mäletate teda telesaate nimega “Kuidas sa nii rikkaks said”.

Kui te poleks kunagi pr Riversit kohanud, tunneksite teda ainult selle pärast, mida olite televiisorist näinud – julge, julge, räme ja piirideta koomik.

Joan Riversiga kohtudes mõistsin, kui vähe ma temast teadsin.

Joan ilmus minu Hollywoodi koju 79-aastaselt pärast tervet tööpäeva ja maastikulennu NY-st Los Angelesse. Ta osutus näost kergendavaks, armunud 20-aastase suhtumisega, tänulik töötamise eest ja demonstreeris tööeetikat, mida iganes see võtab.

Mõni aasta hiljem Joan Riversi matustel rääkisid sõbrad temast kui muust kui Joan Riversist, vaid justkui oleks temast saanud nende jaoks sümbol või kaubamärk.

See pani mind mõtlema brändingule. Merriam Websteri sõnaraamat määratleb kaubamärgi kui “protsessi, mis on seotud toote ainulaadse nime ja kuvandi loomisega tarbija meelest, peamiselt ühtse teemaga reklaamikampaaniate kaudu”.

Kuid kas bränding nõuab alati reklaami? Kas reklaam nõuab alati raha kulutamist? Ma ei usu.

Joan Rivers tõestas, et bränding ja reklaam tulenesid tema tegudest, mitte sellest, mida ta kulutas.

Leave a Reply